17 Obserwuję
TheOnlyProof

TheOnlyProof

Teraz czytam

Płatki na wietrze
V.C. Andrews
Płatki na wietrze
Virginia Cleo Andrews
Romantyczna gra
Christina Dodd

Chłopi

Chłopi - Władysław Stanisław Reymont "Chłopi" to moja lektura więc nie będę się za wiele rozpisywać. Przeczytałam tylko I tom. Co mogę napisać. Bardzo mnie zdziwiło, że przeczytałam ten tom od początku do końca. Spodziewałam się ślęczenia nad jedną kartką godzinami a bardzo szybko mi poszło. Mimo iż język jest bardzo stylizowany da się zrozumieć o czym pisze Reymont. Strasznie spodobał mi się wątek Antka i Jagny więc wkrótce na pewno przeczytam resztę tomów.

Baw mnie

Baw mnie - Alison Kent Spodziewałam się typowego romansu i jestem mile zaskoczona. Książka niezwykle humorystyczna i napisana ciekawym językiem.

Wampir pozna panią

Wampir pozna panią - Lynsay Sands Lucern autor poczytnych romansów wiedzie życie pustelnika. Unika kontaktów z rodziną ii przyjaciółmi i całymi dniami przesiaduje sam w domu. Dostaje wiele listów z propozycjami wzięcia udziału w cyklu spotkań autorskich. Na każde odpowiada : "Nie" Kate C. Leever nowa redaktorka wydawnictwie Roundhouse Publishing stara się zmusić Lucerna do udziału w spotkaniach z czytelnikami. Dostając lakoniczne odpowiedzi przyjeżdża do Lucerna i zmusza go siłą do udziału w spotkaniach. Pomaga mu w tym matka autora i podstępem chcąc nie chcąc Lucern zostaje zmuszony do udziału w konferencji RT. Po raz kolejny Lynsay Sands pokazała, że jest genialną pisarką. Książka jest zdecydowanie lepsza od dwóch pierwszych w serii. Co jest nie lada wyczynem. Jeszcze więcej akcji i humoru.

Jądro ciemności

Jądro ciemności - Joseph Conrad, Magda Heydel Cóż mogę powiedzieć. Rozumiem, że w tej książce jest jakieś głębsze przesłanie. Rozumiem degradacja kontynentu i zniewolenie ludzi. Jasne są to ważne problemy, ale według mnie w książce zostały one opisane nudno i nieciekawie więc książka nie jest dla mnie.

Miłość kąsa

Miłość kąsa - Lynsay Sands "Miłość Kąsa" to drugi tom Sagi Rodu Argeneau. W tym tomie autorka opowiada nam historię o bracie Lissianny - Etienne. Mężczyznę prześladuje Pudge...Chociaż prześladuje to za małe słowo. Już dwa razy Pudge próbował zabić Etienna. Za pierwszym razem - kula prosto w serce. Za drugim - wybuch samochodu. W dwóch przypadkach Etienne trafia do kostnicy. Tyle, że za drugim razem Pudge postanawia dokończyć swoje dzieło i wkracza do kostnicy z siekierą w celu odcięcia głowy dla wampira. Jednak napotyka przeszkodę, którą jest Rachel. Dziewczyna słysząc bicie serca ofiary zasłania go własnym ciałem. Siekiera trafia w nią. Dziewczyna zaczyna wykrwawiać się na śmierć. Etienne nie chcąc pozwolić jej umrzeć przemienia ją. Czy mężczyzna dobrze wybrał? Czy kobieta zasługuje na taki dar? "Miłość Kąsa" jest kolejnym dowodem na to jak utalentowana jest pisarka i jak świetnie łączy w książce humor, romans i akcję.

Lemoniada Gada

Lemoniada Gada - Mark Hughes Od dawna czekałam na tą książkę. Nigdzie nie mogłam jej znaleźć aż wpadła mi w rece w bibliotece. Jako że pierwszy obejrzałam film trudno mi było wyobrażać sobie twarze bohaterów. Wszystko co miałam w głowie to aktorzy. Cóż mogę powiedzieć o książce... Zawiodłam się odrobinę, ale znowu pewnie dlatego, że obejrzałam film i książka już tak nie wciągała. Aczkolwiek jako tak książka jest naprawdę dobra. Fajnie się czytało wydarzenia ze strony 5 osób. Mogliśmy mieć każdy punkt widzenia na wydarzenia. Pomysł świetny dlatego ode mnie 7/10

Mgła

Mgła - Lisa McMann Czuje się pozytywnie zaskoczona. Po pierwszej części myślałam, że jakość pójdzie jeszcze bardziej w dół a tu taki zaskok:D Janie odnajduje się w nowym życiu. Jest szczęśliwa ma kochającego chłopaka i idealną pracę. Gdyby nie sny. Nadal się w nich znajduję. Dostaje też Pamiętnik byłej Łowczyni snów. Niestety nie wszystko jest takie kolorowe. Janice stara się uporać z tym co przeczytała a oprócz tego musi odnaleźć gwałciciela. Książka jak najbardziej OK. Trochę denerwowało mnie zachowanie Caleba, ale to tylko jeden mały szczególik w morzu świetnych zdarzeń.

Sen

Sen - Lisa McMann Cóż i już... Przez książkę przebrnęłam bardzo szybko i niestety zawiodła mnie. Spodziewałam się czegoś lepszego, ale było po prostu nudno. Żadnych szczególnych wydarzeń ani nic w tym stylu. Chociaż od tak można przeczytać bo pomysł jest ciekawy gorzej z wykonaniem.

Ukąszenie

Ukąszenie - Lynsay Sands Greg Hawitt znany psycholog, który szykuje się na pierwsze wakacje od długiego czasu. Niestety plany krzyżuje mu piękna brunetka, która wsiadła razem z nim do windy. Greg nie wie jakim cudem sam wszedł do bagażnika kobiety a tym bardziej jak bez walki pozwolił się przywiązać do łóżka. Z rozmów kobiety zrozumiał, że ma być prezentem urodzinowym dla jej córki. Od razu zaczyna wyobrażać sobie najgorsze scenariusze. Jednak do pokoju wchodzi piękna Lissianna. Greg orientuje się, że nie jest seksualnym niewolnikiem ani kolacją. Okazuje się, że ma wyleczyć fobię dziewczyny - hemofobie. Fobię, która nie przeszkadza w normalnym życiu no chyba, że jest się wampirem. Lissianna jest wampirzycą a choroba utrudnia jej normalne funkcjonowanie. Zamiast żywić się jak wszystkie cywilizowane wampiry z torebki musi brać krew "ze źródła". W czasie leczenia Lissianny między nią a przystojnym Doktorem zaczyna rozwijać się uczucie, ale czy przetrwa. Czy Greg będzie miał na tyle odwagi by związać się z wampirzycą? Ukąszenie jak najbardziej przypadło mi do gustu. Mamy tu odwrócone role niż w przypadku innych książek tego typu. On - człowiek Ona - 202 letnia wampirzyca Akcja w "Ukąszeniu" jest szybka i ciekawa. Autorka nie szczędziła humorystycznych scen, ale między kartkami znajdziemy tez sporo pikanterii. Książka odpowiednia dla Pa w każdym wieku od nastolatek po te nieco starsze. Jak zaczniecie czytać nie oderwiecie się od książki dopóki nie przeczytacie ostatniej kartki.

The Fiery Heart

The Fiery Heart - Richelle Mead W końcu się doczekałam i przeczytałam. Mega podobało mi się to, że autorka przedstawiła dwa punkty widzenia Adriana i Sydney. Po trzeciej części myślałam, że Sydney da sobie spokój z Adrianem. Cóż pomyliłam się i to jak. Ognia w tej książce nie brakowało (w sensie przenośnym i dosłownym). Co do Adriana w końcu się czymś wykazał i poświęcił. Z zapartym tchem czytałam kolejne strony chcąc wiedzieć co się będzie działo dalej. Nie znajduje słów, żeby opisać tę książkę. Akcja, humor, dużo dużo romansu a oprócz tego mamy malutki wgląd do bohaterów z AW. Cóż nie ma co pisać Pani Mead jak zwykle wykazała się i książka jest jak najbardziej świetna.

Zieleń Szmaragdu

Zieleń Szmaragdu - Kerstin Gier "Zieleń Szmaragdu" to ostatnia część Trylogii Czasu. Gwen rozpacza po stracie chłopaka. Całymi nocami gada z Leslie - swoją najlepszą przyjaciółką. Sytuacji nie poprawia fakt, że z Gideonem musi spotykać się cóż...Codziennie. Gwendolyn podróżując w czasie i spotyka się ze swoim dziadkiem. Razem próbują rozwikłać tajemnice Strażników i Zielonego Jeźdźca. Razem z dziadkiem, Leslie i Raphaelem (młodszym bratem Gideona) rozwiązują zagadki. Przyznaje, że ta część spodobała mi się najbardziej. Gwen w końcu odkrywa kim jest i co się stanie jak krew wszystkich podróżników będzie w Chronografie. Cóż żal mi rozstawać się z tą serią. Była to jedna z lepszych jakie czytałam i chętnie sięgnęłabym po jeszcze kilka książek.

Błękit Szafiru

Błękit Szafiru - Kerstin Gier Kontynuacja przygód Gwen i Gideona. Od pierwszej strony jest ciekawie. Dowiadujemy się, że Hrabia nie jest idealny tak jak myślał Gideon. Gwen nadal poszukuje informacji o Zielonym Jeźdźcu. Oprócz tego musi przygotować się do soirée a ma jej w tym pomagać znienawidzona kuzynka. Oprócz tego bałagan w życiu uczuciowym. Jednego dnia całujesz sie namiętnie z chłopakiem a następnego on zachowuje się wobec ciebie obojętnie a nawet wrogo. Błękit Szafiru to jeszcze większa dawka romansu dla tych, którym zabrakło tego w pierwszej części Trylogii. Więc zabierajcie się do czytania czas nieubłaganie płynie...

Czerwień Rubinu

Czerwień Rubinu - Kerstin Gier Obiecywałam sobie, że nie sięgnę już po żadną książke ponieważ okładka mi się spodobała. Cóż...Od teraz. Nie żałuje, że przeczytałam "Czerwień Rubinu". Książka jest dowcipna, trzymająca w napięciu, pojawia się tu romans. Czego trzeba więcej. Jestem zdecydowanie na tak.

Uwiedziona

Uwiedziona - Pamela Britton Jeden z lepszych romansów, które czytałam. Humor + nutka erotyzmu=REWELACJA! Popłakałam się przy scenie kiedy Lucien nakładał sukienkę. Zdecydowanie warta polecenia.

Zauroczona

Zauroczona - Virginia Henley Książka jako tako dobra, ale chyba nie jestem zbyt inteligentna, albo autorka tak ją napisała Strasznie poplątane. O ile na początku można się zorientować o co chodzi to gdzieś mniej więcej po 200 kartce człowiek zaczyna się gubić. Moja ocena 6/10.

Eve

Eve - Anna Carey Książka Carey Anny opowiada o młodej dziewczynie imieniu Eve. Po zarazie, która spadła na całą Ziemię została oddana przez umierającą matkę. Przez całe życie wychowywała się w szkole dla dziewcząt. Wpajano jej, że wszyscy mężczyźni są źli. Wszyscy z wyjątkiem Króla. Dzień przed końcem roku zauważa Arden, która wymyka się ze szkoły. Oznajmia ona, że wszystko czego uczą w szkole to bzdury, że nie posadą do Miasta Piasku. Niespokojna Eve postanawia przeprawić się przez jezioro i to sprawdzić. To co widzi nie jest przyjemne. Przez okno widzi rząd łóżek z leżącymi na nim dziewczętami. Są one wykorzystywane do rodzenia dzieci. Eve jeszcze tej samej nocy ucieka. Kierowana przez Panią Florence postanawia dotrzeć do Kalifi. W drodze spotyka Arden. W dalszą podróż wyruszają razem. Rozdzielają się postanawiając poszukać jedzenia. Eve ścigają wojska. Ratuje ją Caleb i od niego dowiaduje się, że jest ścigana. Miała zostać przeznaczona dla Króla. Caleb, Arden i Eve kierują się do obozu chłopaka. Eve dowiaduje się o obozach dla chłopców i SZLAKU. Instytucji pomagającej uchodźcom. Książka warta polecenia. Zdecydowanie 5/5.